Cukrářské potřeby vás naučí zdobit dorty snadno a rychle – pomocí jedlého papíru

Jedlý papír je moderní fenomén zdobení. Je to vlastně zdobení pro lenochy a kreativní antitalenty. Což mu ale neubírá nic na genialitě. Naopak. Jde o lichotku. Protože díky jedlému papíru udělá parádní dort rychle a snadno skutečně každý.

Co vlastně jedlý papír je?

Je to jedlá hmota vylisovaná na tenké pláty, kterou lze stejně jako běžný papír vložit do inkoustové tiskárny. Dokonce ani nemusí být nijak speciální a většina inkoustovek zvládne i tisk na jedlý papír. Samozřejmě netiskne se klasickými tonery, ale na tisk na jedlý papír se používají cartridge s jedlou barvou.

Na jedlém papíře lze koupit celou řadu již předtištěných motivů. Jsou to především různé dětské motivy, nejčastěji z Disney animovaných filmů. Ty jsou hitem. Vždyť která holčička by netoužila mít na svém narozeninové myšku Minnie, Mášu s Medvědem, nebo Annu a Elsu z Frozen? A své oblíbené hrdiny mají též kluci.

Nechte si na jedlý papír vytisknout svůj vlastní motiv

Obvykle se tisknou fotky oslavenců, rodiny, různé náměty související se životem a koníčky oslavence. Zdobit lze dorty různých tvarů. Tvar se po vytištění motivu z jedlého papíru snadno vystřihne. Hitem jsou dokonce i zdobené minidortíky, pro které si vytisknete na jedlý papír malé kruhové zdobení.

Naučte se s jedlým papírem pracovat jako profík

Nejlépe vám v tom, jak s jedlým papírem pracovat, poradí cukrářské potřeby, kde jej budete kupovat. Jedlé papíry je vždy nutné na dort položit alespoň tři hodiny před podáváním, aby papír změkl a byl doopravdy jedlým, či se dal krájet. Papír by se měl ze spodní strany před položením na dort potřít vhodnou hmotou. Tou je například cukrový dekorační gel ModecorGel. Je velice univerzálním, protože pokud jej pak natřeme i z druhé strany jedlého papíru, bude se nádherně lesknout. Jak správně používat jedlý papír na dort vám poradí v cukrářských potřebách Svetcukraru.cz. Současně si zde jedlé papíry na dorty můžete koupit – s licenčními Disney motivy, nebo čisté pro potištění. Též vám v cukrářských potřebách zprostředkují tisk vlastního motivu na jedlý papír.