Jak by měl vypadat pestrý a vyvážený jídelníček? Dopřejte si třeba ořechy

Z médií se dozvídáme, že pro dobrou fyzickou a psychickou kondici je třeba dodržovat zdravý životní styl. Jeho nedílnou součástí je pestrý a vyvážený jídelníček. Co si pod tím představit?

Živiny pro lidský organismus

Lidský organismus potřebuje pro svou správnou funkci živiny. Těmi zásadními jsou bílkoviny, tuky a sacharidy. Mezi nimi jsou ovšem propastné rozdíly. Není jedno, jestli jíte jen živočišné tuky, nebo dáváte přednost těm rostlinným za studena lisovaným. To samé platí pro sacharidy. Mezi ně patří i rafinovaný cukr, přitom právě on by měl být v jídelníčku zastoupen spíše v menším množství. Naproti tomu tuky obsažené v semenech a ořeších patří mezi ty zdraví prospěšné. Zkuste si třeba arašídové máslo nebo arašídový krém namazat na celozrnný chléb. Uvidíte, jaká je to dobrota.

Ořechové krémy a jejich výživové hodnoty

Mezi zdravé potraviny patří ořechový krém. Vyrábí se rozmixováním různých druhů ořechů do hladce krémové konzistence. Jsou bohaté na bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny a minerály, bez kterých lidský organismus nemůže správně pracovat. Dejte přednost těm, ve kterých není přídavek cukru a palmového oleje. Mezi tyto krémy patří například kešu krém a lískooříškový krém, jež lze právem považovat za zdravé sladkosti. Pokud vás tedy honí mlsná a vy přemýšlíte, čím ji zahnat na ústup, dejte si lžičku ořechového krému nebo kousek ořechové tyčinky.

Máslo podle vlastní chuti

V obchodech se zdravou výživou najdete široký sortiment různých pomazánek z ořechů. Prodávají je také internetové obchody. Například e-shop Lifelike nabízí máslo podle vlastní chuti. Stačí si vybrat mezi sedmi ořechovými krémy, přidat čokoládu mléčnou, hořkou, bílou či karamelovou a zvolit si sypání v podoby lyofilizovaného ovoce a kousků ořechů, případně dochucení skořicí, himálajskou solí. Obchod vám máslo namíchá a odešle na adresu, kterou si uvedete ve své objednávce. Je to jednoduché a rychlé.