Jaké povlečení se hodí na zimu?

Na zimní měsíce obměňujeme nejen svůj šatník a botník, ale také povlečení. V mnohých rodinách mají na léto klasické bavlněné a na zimu hřejivé flanelové. Tento materiál už ovšem postupně zastarává, a pokud se chystáte pořídit nové ložní prádlo, mohli byste se poohlédnout po něčem jiném. Po čem? To vám prozradíme.

Při výběru povlečení byste se měli orientovat v prvé řadě podle materiálu, dále pak podle velikosti a samozřejmě vzoru. Pokud jdete do kamenného obchodu, můžete si materiál na vlastní oči prohlédnout a osahat, při nákupu online pečlivě čtěte, z čeho se vlastně vámi vybrané zboží skládá. Při výběru bavlny sledujte i gramáž – čím je vyšší, tím je látka pevnější a více vydrží. Některé materiály mají přirozeně vysokou gramáž a ty jsou právě vhodné na zimu, protože obecně lépe zahřejí.

Do mikroplyšového povlečení se příjemně zachumláte

Na zimu je výtečné povlečení z mikroplyše. Tento materiál na dotek připomíná hebkého plyšového medvídka a budete se v něm cítit skutečně příjemně a v bezpečí. Hospodyňky potěší i snadná údržba. Mikroplyšové povlečení rychle schne, nemusí se žehlit a netvoří se na něm žmolky.

Hřejí rovněž teplé barvy

Při výběru lůžkovin se zamyslete i nad barvou. Zvažte, co se vám líbí, co by se hodilo do vaší ložnice a také na jaké období povlečení kupujete. Jistě si dokážete představit, že teplé barvy vytvářejí dojem hřejivosti, pod oranžovým povlečením se budete cítit více v teplíčku než pod chladně modrým.

U dětí spíše než na barvy hleďte na obrázky. Kupte dětské povlečení se zvířátky či s oblíbenými hrdiny a úspěch je zaručen.

V zimě vám hlavně nesmí táhnout na nohy

Je vám peřina krátká tak, že vám sotva zakryje nohy? Přes léto to není až takový problém, aspoň vyrovnáte teplotu. V zimě jsou však nohy venku zpod peřiny nepříjemné. Pořiďte si prodloužené povlečení a lůžkoviny, i ty se dají sehnat v široké škále různých variant.