Plánujete oslavu? K ní patří i ohňostroj!

Ohňostroje, prskavky a petardy si oblíbily především děti. Na takový vyvedený ohňostroj se však s chutí podívá i nejeden dospělí. A co udělat pro to, aby právě vámi prováděný ohňostroj byl vyvedený? Dozvíte se z následujícího článku.

Trh s pyrotechnikou je docela bohatý. Najdete na něm prskavky, dýmovnice, vystřelovací konfety a spoustu dalších. Víte ale jaký je mezi nimi rozdíl, k čemu se používají a především, na základě jakých parametrů vybrat takovou pyrotechniku, která vás nepřipraví o ruce? Čtěte dál a dozvíte se to!

Nestárnoucí prskavky

Prskavky patří k Vánocům, narozeninovým oslavám, svatbám a k dalším příležitostem. Jejich výhodou je snadné použití, minimum kouře při spalování, žádná hlučnost a i relativní bezpečnost. Pojmem relativní myslíme, že ani prskavku byste neměli nechat bez dozoru! Požár způsobit totiž může!

Dýmovnice jako rekvizita

Dýmovnice, jak prozrazuje jejich název, produkují dým, tedy kouř. Pokud právě ten je tím pravých ořechovým, který vaší oslavě dá novou dimenzi, tak skvěle do toho! Počítejte však s hustým kouřem, který ne každému je po chuti. Vždyť za vznikem tohoto pyrotechnického výrobku stojí armáda, která jeho prostřednictvím zahalovala strategická místa. Dnes dýmovnice často využívají filmaři a fotografové. Dým je pro ně totiž skvělou rekvizitou!

Na svatby patří vystřelovací konfety

Pro svatební oslavy jsou zase velmi vyhledávané vystřelovací konfety plné foliových a papírových tvarů pestrých barev. Ty po vystřelení z válcovitého tubusu vyletí do několikametrové výšky a rovnoměrně se rozptýlí v prostoru. Pro fotografické účely přímo dokonalé!

Na zvukové efekty bohaté petardy

Je vaše oslava až moc tichá? Tak ji trochu rozezvučte. Pomůže vám hudba nebo petardy. Tato pyrotechnika zvukovými efekty přímo překypuje. Pozor však na domácí mazlíčky, kteří této formě zábavy moc nakloněni nejsou. Stejně jako nějací sousedé. Buďte proto ohleduplní.

Samoobslužný ohňostroj

Velké popularitě se těší i v úvodu tohoto článku zmíněné ohňostroje. Zde doporučujeme pořídit si tzv. ohňostroj na míru, tedy některou z kompaktních sestav. Tu jednoduše v bezpečné vzdálenosti položíte na pevný podklad, zapálíte konce jednotlivých kompaktů a o zbytek se postará samotná sestava.

Dbejte na bezpečnost!

Při jakoukoliv manipulací s pyrotechnikou dbejte na bezpečnost. Z tohoto důvodu proto zaměřujte svou pozornost pouze na výrobky certifikované. Takové seženete na renomovaných e-shopech, jako je například tarra.cz, který se na prodej pyrotechniky specializuje. Tržnicím s levnou pyrotechnikou se vyhněte velkým obloukem! A vždy dodržujte pokyny uvedené v návodu! Ve hře je vaše zdraví, potažmo život!