Nakupte zlato – avšak investiční

Zlato je dnes nejdoporučovanější investicí, která má schopnost uchránit naše peníze a majetek obecně před ztrátou hodnoty. Pro zlato mluví zejména jeho schopnost odolávat krizím, na které jsou jiné investice i peníze velice citlivé.

Peníze je nutné nejen vydělat, ale musíme aktivně pracovat i na uchování jejich hodnoty. Což se ukazuje mnohdy jako těžší než samotné vydělávání. Zejména v dobách ekonomických, politických a pandemických krizí, jako je i dnešní celosvětový problém s Covid-19, musí investoři často zcela přehodnocovat svůj přístup k investicím. Taková situace nastala i nyní. Už s první vlnou koronavirové pandemie na jaře letošního roku se zhroutily akciové trhy. Dokonce i oblíbené nemovitosti „přestaly fungovat“ a již nejsou považovány za bezpečnou investici. Řešením hádanky, do čeho dnes investovat, se ukázalo být zlato.

Cena zlata roste, koupit se jej však pořád vyplatí

Zlato dokázalo během první vlny koronavirové pandemie překonat hned dvakrát svoji historickou hodnotu. Zlato roste dlouhodobě, ale právě letos zaznamenalo růst skokový. Zlato se vždy doporučovalo jako dlouhodobější investice, minimálně na 7 let. I když při letošním boomu se na něm dalo vydělat rychleji. Třeba však mít na paměti, že více než na spekulace je zlato určeno k již zmíněnému uchování hodnoty majetku. Zatímco jiné investice jsou nejisté či mají tendence ztrácet hodnotu, zlato vykazuje schopnost být stabilním. Odborníci navíc předpokládají, že do 10 let dojde k extrémnímu nárůstu ceny zlata i kvůli úbytkům zlatých ložisek.

Jak vlastně do zlata investovat?

Pro investice a uchování hodnoty majetku se hodí pouze investiční zlato. Má podobu zlatých slitků, což jsou staré známé zlaté cihly. Druhou možností jsou investiční zlaté mince. Nejde o památní mince. U těch je hodnota ovlivněna dalšími parametry. Při nákupu investičního zlata se vyhneme navíc platbě DPH. I proto je zlato pro investice výhodnější než stříbro, platina či paladium, ale rovněž třeba diamanty.

Pro nákup investičního zlata je ideální navštívit specializovanou prodejnu v pražském Obecním domě. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ A proč firma neprodává zlato z našich mincoven? Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Českému trhu proto dominují zlaté cihly ze švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Pokud jde o investiční zlaté mince, tak ty z Rakouska, Austrálie a Kanady.

Investiční zlato vám pražská prodejna prodá i online. Tento zcela bezpečný způsob nákupu formou pojištěné zásilky využívá stále více zákazníků.