Zdravé smoothie z červené řepy

Ve špajzu se nám již delší dobu povalovala červená řepa a tak jsem přemýšlel, co s ní. Vzhledem k tomu, že je neskutečně zdravá, jak se všude píše, napadlo mě, že s ní něco udělám a tak jsem hledal a nakonec jsem našel inspiraci na pomodo.cz, kde jsou také recepty z červené řepy a vybral jsem si smoothie právě z této zeleniny.

Recept jsem si trochu přizpůsobil, protože se mi na stole povalovaly zároveň už hodně zralé banány, takže jsem si řekl, že tam jeden přidám.

Suroviny

  • 1 červená řepa Menší
  • 1 zralé jablko
  • 1 zralý banán
  • Máta

Postup

Začneme řepou, kterou oloupeme nožem, nebo klasickou škrabkou na brambory a nakrájíme na menší kusy. Jablíčko také oloupeme, zbavíme jadřince, překrojíme na čtvrtky a přihodíme k řepě. Banán zbavíme slupky (koho by to nenapadlo třeba), párkrát pokrájíme a přihodíme do mixéru.

Všechny ingredience důkladně rozmixujeme dohladka a podle libosti ještě naředíme vodou, případně můžeme nějakým džusem, který máme po ruce.

Můžeme nechat vychladit, ozdobit lístky čerstvé máty a podávat. Je to dokonalé osvěžení plné vitámínů, takže určitě vyzkoušejte!

Zdroj inspirace: Pomodo


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup