Co potěší vnoučky? Dětské hřiště na zahradě

Člověk aby se dnes pomalu bál pustit děti samotné hrát si na ulici. Spousta rodičů to řeší tak, že pořídí dětské hřiště na vlastní zahradu. Děti mají pod dohledem a nemusí se strachovat, s kým a s čím se ve veřejných prostorách setkají. Nejde o příliš drahou záležitost a za bezpečí těch pár tisíc korun určitě stojí.

Dostat děti ven na čerstvý vzduch dnes není vůbec snadné. Dětská hřiště v tom pomáhají, protože nabízí spoustu možností zábavy. Skluzavky a houpačky zabaví na dlouhou dobu, dětské domečky se dají využít pro hromadu různých her. Pískoviště zase podporuje tvořivost.

Kdo by měl uvažovat o vlastním hřišti na zahradě?

Všichni rodiče či prarodiče, kteří mají na zahradě dostatek místa. Ideální je rovná zatravněná plocha o prostoru aspoň několik metrů čtverečních. Na hřišti si vyhrají děti od věku cca 2 let až po teenagery. Ti nejmenší si mohou hrát na písku, postupně objevovat skluzavky a houpačky. V pozdějším věku už si vymyslí vlastní hry, domeček jim bude sloužit jako princeznovský hrad nebo jako domácnost, až si budou hrát na rodinu. Pro starší děti hřiště obohatíte o workoutové prvky a zase bude mít nové využití. Když navíc pořídíte kvalitní hřiště, možná si na něm bude hrát ještě další generace.

Kolik stojí vlastní dětské hřiště?

Jednoznačnou částku nejde přesně říct. Menší sestavy stojí pár tisíc korun, za ty větší zaplatíte i desetitisíce. Spousta sestav je modulárních, takže je možné nejdříve pořídit třeba skluzavku či houpačky a později dokupovat další prvky.

Kde dětské hřiště koupit?

Nejlépe u specializovaného prodejce, který vám hřiště také doveze, případně pomůže smontovat. Ve většině případů to ale podle návodu zvládnete sami. Jen nezapomeňte na ukotvení, aby bylo hřiště bezpečné, mělo by být pevně ukotveno v zemi.

Na ceny dětských hřišť od spolehlivého českého prodejce se podívejte například na Skluzavky.cz.