Účinná zbraň proti inflaci! Investiční zlato!

Máme za sebou turbulentní rok. Koronavirová pandemie si vzala životy třiceti tisíc lidí. Spoustě dalších lidí narušila vztahy, přetrhala svazky, pošramotila zdraví a mnohé i připravila o práci. A jejích dozvuků se ještě dlouho nezbavíme. Je tu inflace, nechvalně známý jev, který přidělává vrásky na čele drobným střadatelům i korporátním investorům. Ti dělají vše pro to, aby její negativní dopady minimalizovali.
Ti, kteří disponují kapitálem ve výši několika milionů korun, skupují nemovitosti. Ty inflaci odolávají velmi dobře. I přesto, že i jejich ceny jdou rychle nahoru. Investoři z řad fyzických osob by však svou investiční nemovitost neměli zatížit vysokou hypotékou, která v závislosti na výši úroků a dalších poplatků finální výnos značně sníží. Velmi důležitá je také správně zvolená lokalita investiční nemovitosti. Nejvíce v tomto ohledu vydělávají malé byty v univerzitních městech. Dle statistik si byty nejčastěji pronajímají vysokoškolští studenti.

Investujte do zlata!

Velmi účinnou zbraní proti inflaci je také investiční zlato. Jeho investičních předností najdeme hned několik. Na rozdíl od nemovitostí nevyžaduje několikamilionovou vstupní investici, je skladné, po celém světě snadno zobchodovatelné (v jakékoliv měně) a oproštěné od DPH. A v dlouhodobém horizontu si udržuje stálou cenu.

Kde zlato nakoupíte?

Investiční zlaté slitky a mince té nejvyšší ryzosti vyrobené v předních světových rafineriích jsou k dostání například v pražském Obecním domě. Zde sídlí výjimečné zlatnictví, které vás přímo odzbrojí nabídkou slitků, mincí, dukátů, medailí a sběratelských potřeb. Ale také investičního stříbra, platiny a paládia.

Začněte v Obecním domě

Pokud investici do zlatých kovů zvažujete, zde rozhodně doporučujeme začít. Investory tu z vás udělá odborný personál, který je připraven pomoci vám radou i s výběrem. Ještě před tím se na stránkách zlate-mince.cz seznamte s aktuální cenou zlata. A tu si pro jistotu porovnejte s konkurencí. Do vyhledávače zadejte slovní spojení investiční zlato a srovnejte nabídku tohoto tradičního prodejce s cenami ostatních obchodníků s drahými kovy. Na lepší podmínky, které vám však nabízejí v Obecním domě, ale zřejmě nenarazíte.