Smaltované nádobí přinese do vaší kuchyně spoustu benefitů. Co od něj můžete očekávat?

Tento klasický druh potřeb pro přípravu jídla známe již od devatenáctého století, přičemž si svou oblíbenost s přehledem užívá až do dnešních dní. Nejedná se přitom jen o jakýsi módní retro doplněk, ale skýtá v sobě velmi zajímavé výhody. Které to jsou?

Nenáročná, avšak zajímavá volba do vaší kuchyně

Zmíněné retro nádobí spoléhá na tělo z lehkého kovu doplněného o vrchní vrstvu z materiálu zvaného smalt. Toto jednoduché řešení vám nabídne vynikající odolnost, nízkou váhu, dobrou vodivost tepla a příznivou cenu. Zároveň se dočkáte velkého výběru různých druhů nádobí, ať už sháníte smaltované mísy, hrnce, smaltované pekáče, či například speciality v podobě džezvy.

Mnoho lidí se obává zdravotního dopadu při vaření v tomto druhu nádobí. Musíme vás uklidnit, protože dnes už bezpečně víme, že se jedná o stoprocentně nezávadný způsob přípravy jakýchkoliv potravin. Kdyby tomu tak nebylo, výrobky daného typu by se nemohly ani objevit na trhu.

Mezi menší nevýhody patří snadné připálení pokrmů, takže musíte neustále poctivě míchat a nastavit adekvátní podmínky pro jednotlivé recepty. Zároveň je vhodné tyto produkty mýt ručně a nepoužívat na ně drátěnky ani jiné agresivní prostředky. Pokud se vám podaří někde udělat výraznější škrábance, určitě je vždy po mytí pořádně usušte, aby na nich nevznikala rez.

Kde objednat snadno a rychle?

Na rozdíl od devatenáctého století máme dnes už možnost si sednout doma k počítači a sehnat vše potřebné během několika málo minut. Při hledání se rozhodně zaměřte na výrobce Belis vytvářejícího produktovou řadu zajímavého nádobí Sfinx. Ten se soustředí na poskytování komplexního inventáře zboží do vašich kuchyní. Najdete u něj cedníky, džbány, talíře, naběračky, hmoždíře na koření, misky a mnoho dalších věcí.