Nejlépe vybavené fitness centrum v Ostravě? Víme, kde ho najdete!

Hubnutí není jenom o snižování váhy, ale také o nezbytném posilování svalů. A kde je posílíte? Částečně doma a kompletně v nějakém dobře vybaveném fitness centru. Tím ostravským je bezesporu vítkovický Fitpark.

Cvičení však není jen prostředkem k hubnutí, nýbrž také cestou k dobré kondici. A ta je zase předpokladem silné imunity odolávající bakteriím a virům. Včetně obávaného a v poslední době snad nejčastěji skloňovaného koronaviru. Vidíte, jak je vše propojené?

Co najdete v dobrém fitku?

V dobrém fitku by neměla chybět kardiozóna, funkční zóna a posilovna. A fitness centrum Ostrava v tomto ohledu patří mezi ty nejlepší. A největší. Se svými 65 stroji včetně dvaceti běhacích pásů s dotykovým displejem a připojením na internet se jedná o vůbec největší kardiozónu v Čechách.

Funkční zóna a posilovna

Pozadu však není ani funkční zóna fitness Ostrava. Na ploše 350 m² najdete patnáctimetrovou konstrukci s pěti stanovišti pro funkční trénink, vzpírání i crossové tréninky. Ale také třicetimetrovou atletickou dráhu, gymnastické kruhy, šplhací lana a další pomůcky. Vaší pozornosti však nesmí uniknout i špičkově vybavená posilovna se 104 posilovacími stroji rozmístěnými na ploše 1300 m²!

Jak správně posilovat!

Pokud s cvičením začínáte, neváhejte si alespoň na začátek objednat hodinu s trenérem. Ten vám sestaví jídelníček a vytvoří individuální tréninkový plán. A po uplynutí několika týdnů jej změní. Tělo si totiž na fyzickou aktivitu snadno zvyká a dlouhodobé opakování stejných cviků postupem času ztrácí svou účinnost. Především vám však jednotlivé stroje představí a jednotlivé cviky naučí provádět. Ono totiž nestačí jen cvičit, důležité je i správně cvičit. A k tomu dobře dýchat. Zkrátka toho není málo a trenér pro vás bude jakousi pojistkou, že vaše cvičení přinese ovoce.

Nezaměřujte se jen na posilování

K dosažení těch nejlepších výsledků je zapotřebí kombinace několika aktivit. Ideálně posilování a aerobního cvičení. K posilování proto přidejte běh, rychlou chůzi, jízdu na kole, rotopedu či běžeckém trenažéru. Skvělý je i spinning a hodiny aerobiku. Zkrátka cvičení, při nichž se vám zrychlí tep a pěkně se zapotíte. Nezapomínejte ale také na nezbytné zklidnění a protahování. Obojí se vám dostane třeba na józe. Jóga Ostrava vás navíc i zbaví stresu a zlepší soustředění.

Cvičení, pokud mu propadnete, je silně návykovou záležitostí. Zvyšuje totiž adrenalin a s ním i dobrou náladu a pozitivní mysl. A té bychom si v současné době měli dopřávat v koňských dávkách, nemyslíte? Více informací hledejte pod odkazem fitness Ostrava Vítkovice.