Citrónové dorty – aroma v celé kuchyni

Čerstvý citrónový dort. Ovocný piškotový dort se dělá na jaře, v létě velký narozeninový dort. Lze je připravit snadno a rychle a chutnají opravdu skvěle. Intenzivní aromatické složky jako je citrónová kůra, sirup nebo čerstvé malinové šťávy dávají dortům nezaměnitelnou chuť. V našem článku zjistíte jak přizpůsobit klasické recepty s přísadami jako jsou maliny, kokos či citrón.   

 

Citrónový dort: přísady od cukru až po citrón

Citrónový dort je vedle bábovky a čokoládového dortu nejoblíbenějším dortem vůbec. Není divu, zejména v jarních a letních měsících vede citrónový dort, který příjemně osvěží a jeho lehce kyselá chuť díky citrusu a konzistenci chutná obzvláště šťavnatě. Tradiční recept je pečený citrónový dort ve formě, kterou můžete použít na muffiny. V každém receptu hrají roli především klasické přísady jako je mouka, prášek do pečiva, cukr, máslo, vejce a citrón.

 

Citrónový dort: nejlepší ingredience pro ovocnou vůni

Je otázkou vkusu, jaký použít ovocné ingredience. pokud máte rádi dort s mimořádnou ovocnou chutí, je dobré použít recept s jemně nastrouhanou citrónovou kůrou. Mohou se také přidat intenzivní éterické oleje. Je však důležité používat čisté organické citróny. Ujistěte se také, že máte při loupaní kůry velmi tenké proužky bez vnitřní bílé kůry. Můžete použít také různé likéry a pro ty, co dávají přednost alkoholu, lze použít citrónové šťávy či sirupy.

 

Jak vytvořit šťavnatý citronový dort

Dort díky citrónu a cukru dostane nejen pěkný vzhled, ale dává také vitamíny. Zvláště citrónové koláče, které jste namočili v citrónové šťávě či likéru dávají aromatickou chuť. Nejlépe je vytvořit do dortu před zchlazením dřívkem otvory a pak dát na dort citrónovou šťávu nebo polevu. Tekutina se šťávou pak bude lépe dýchat a dort dostane ještě intenzivnější chuť. Mimochodem, ingredience je vhodné zpracovávat při pokojové teplotě.

 

lemon cake

Citrónový dort: recept – mnoho možností

Citrónový dort je vhodný i pro začátečníky. Pro zkušenější je možnost použít strouhaný kokos, barevné bobánky, či kombinací bílé čokolády a hořké čokolády.

 

Delikátní složení: šampaňské, maliny a další pro lahodný citronový dort

Pomocí citrónu dostane dort zvláštní aroma. Díky kombinací s malinami, ananasem či meruňkami dostane speciální šťavnatou chuť. Dort se dá ozdobit kokosovými vločkami, kombinovat šampaňské a další laskominy. Vyzkoušejte různé kombinace a podělte se s námi.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup