Záclony a povlečení pro maximální relax v ložnici

Abychom se v ložnici cítili skutečně komfortně a jednoduše se přemísťovali do krajiny snů, je potřeba věnovat pozornost několika důležitým prvkům. Kromě nezbytné postele a kvalitní matrace včetně lůžkovin jsou to příjemné povlečení, vhodné zastínění místnosti a útulný bytový textil.

Jste teplomilci nebo zmrzlíci?

Řada z nás vybírá povlečení hlavně podle dezénu, aby nám co nejvíce ladilo s ostatním zařízením ložnice. Věděli jste, že ložní povlečení lze vybírat i podle aktuálního ročního období? O tom, jestli vás bude chladit nebo hřát, rozhoduje hlavně materiál. Jako univerzální se jeví povlečení z bavlny, která přijde vhod vždy. Je totiž k pokožce velmi šetrná, navíc je prodyšná a nebudete se pod ní potit. Za horkých letních nocí se doporučuje používat povlečení z mikrovlákna, které je lehké jako peříčko a příjemně chladí. Naopak v zimě, pokud máte rádi skutečně teploučko, volte povlečení z mikroflanelu neboli mikroplyše, které vás obemkne svým měkoučkým hřejivým objetím.

Pro spánek až do oběda

Zaměříme-li pozornost na okna, neměly by na nich chybět záclony ve společnosti se žaluziemi nebo závěsy. Jsou totiž nejen praktickým doplňkem, ale hlavně hezkou dekorací, jež pokoj zútulní. Do ložnice volíme záclony po celé délce okna, abychom si zachovali patřičné soukromí. Mohou končit buď 1-2 cm pod parapetem, u prodloužené varianty pak zhruba 2 cm nad podlahou. Pro váš vydatný spánek skvěle poslouží tzv. blackout závěsy, které mají zatemňovací a izolační funkci. Užijete je hlavně v letních měsících, kdy slunce netrpělivě nakukuje do ložnice už v časných ranních hodinách. Dle jejich zpracování se rozlišuje míra zastínění. Ta může dosahovat až 90% zadržení světla. Během spánku tak nebudete rušeni světlem ani nadměrným přehříváním místnosti. V zimě k vám naopak nepustí mrazivý chlad.