Zlaté slitky, nebo mince? My máme jasno!

Investice do zlatých kovů v současné době rozhodně jsou na pořadu dne. V době inflace, kterou již zažíváme, a ekonomické krize, jenž se na nás řítí mílovými kroky, se v podstatě jedná o jednu z nejjistějších forem investování vůbec.

Pokud tedy je na stole otázka, zda investovat do zlata, odpověď je jasná. Aktuálnější je však odpověď na otázku, jaká forma investičního zlata je nejvhodnější. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Výroba se uskutečňuje výhradně ve švýcarských rafineriích. Ty ale byly kvůli přísným vládním nařízením v důsledku koronavirové pandemie celé dva měsíce uzavřeny. Investiční zlato i stříbro se najednou stalo nedostatkovým zbožím. Zatímco cena zlata zůstala a stále zůstává neměnná, poptávka se po něm razantně zvýšila.

Investiční zlaté slitky? Zvažte spíše mince!

Jak se s touto situací vyrovnávají čeští investoři? Spousta z nich se místo na zlaté investiční slitky soustředila na zlaté mince, a to konkrétně mince Wiener Philharmoniker, které se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce. Jejich nákupní cena je dokonce ve srovnání se slitky stejné hmotnosti o něco levnější. Aniž by přitom byla snížena i jejich výkupní cena. Ta zůstává stejná! Z toho jednoduchými počty dojdeme ke zjištění, že tyto mince máme možnost levněji nakoupit a dráž prodat. V závislosti na objemu investice se tak může jednat o velmi slušný výdělek.

Kde tyto mince sehnat?

Vídeňský filharmonik stejně jako celá řada dalších hodnotných mincí (kanadské s motivem javorového listu, americké s reliéfem indiána a bizona, australské s reliéfem klokana) jsou k dostání u specializovaného prodejce investičního zlata, v pražském Obecním domě. „Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech zapečetěných ve speciální fólii s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové a nedotčené,“ uvedl vedoucí prodejny, pan Palas. Cena těchto mincí přitom začíná na pěti tisíci korunách! Tak neváhejte! Zlatem skutečně můžete vydělat!