Jak na zdravé hubnutí? Pomoct mohou byliny jako guamár

Příroda nabízí řadu léčivých látek, které lidstvo používá od nepaměti. Jednou z nich je guamár. Jde o blahodárnou rostlinu, která vám pomůže i s hubnutím.

Kdo se kdy potýkal s nadváhou, tak nám dá určitě zapravdu. Změnit životní styl a dlouhodobě jej dodržovat je obtížné. Alespoň během prvních měsíců. Naštěstí ale existují způsoby, jak si hubnutí ulehčit. Pomůžou vám doplňky stravy, o kterých vám řekneme víc v následujících řádcích.

Dokonalá rostlina?

Gymnema sylvestre není doplňkem stravy, který by vám přímo pomohl s hubnutím. Má ale spoustu dalších benefitů, s nimiž bude redukce hmotnost o poznání jednodušší. Určitě jste slyšeli o tom, že s nadváhou je spojená i zvýšená hladina cukru v krvi. Ta je z dlouhodobého hlediska nebezpečná pro základní funkčnost vašich orgánů. Může také vést ke vzniku cukrovky. Guamár vám ale tento problém pomůže řešit.

Tato rostlina pocházející z jihovýchodní Asie totiž spolehlivě snižuje cukr v krvi a pomáhá s udržením jeho optimální hladiny. Kyseliny obsažené v listech této blahodárné rostliny navíc omezují chuť k jídlu. Ve spojení s kvalitní stravou a pravidelným pohybem tak můžete dosáhnout vynikajících výsledků.

Jaké je dávkování?

Každý jsme jiný. Optimální dávka pro každého jedince závisí nejen na věku, ale také na tělesné hmotnosti. Obecně se ale uvádí, že 400 mg denně nic nezkazíte. Pokud ale trpíte diabetem, poraďte se před používáním nejprve se svým lékařem. Vzhledem ke schopnosti snižovat hladinu cukru v krvi se sice může guamár jevit jako ideální doplněk stravy, jeho špatné dávkování by ale mohlo způsobit více škod než užitku.

Listy gymnémy sice můžete žvýkat čerstvé, v Česku ale tolik možností k jejímu pěstování a nákupu mít nebudete. Proto je dobré využít produktu GlukoVital na hubnutí. Jedná se o doplněk stravy ve formě kapslí, který vám pomůže s dosažením vaší vysnění váhy.