Kvalitní potraviny – jak zdravě jíst?

Ve všech médiích se objevují recepty na extrémně levné jídla, která vyjdou na opravdu pár peněz. Odborníci však varují, že jídelníček z takovýchto receptů nám může akorát tak uškodit s hrozbou novodobých civilizačních chorob jako je cukrovka či vysoký tlak.

Levné není vždy zdravé

Kuřecí kůže nebo bramboráky z tvrdého chleba opravdu nic zdravého do vašeho života nepřinese, pár ušetřených peněz může naopak být velmi nemilé zdravotní komplikace. I když máte nízké příjmy, tak stále existují obchody, kde můžete levně a přitom velmi zdravě nakoupit suroviny pro přípravu výtečných pokrmů. Lidé by se měli naučit nakupovat a ne jen cíleně jednat dle reklamy, připravit si seznam požadovaných potravin a dle toho nakupovat. Využíváním akčních slev se většinou donutíme k nákupu potravin, které jsme původně vůbec nechtěli. Je lépe nakoupit menší množství potravin, ale kvalitních, aby tělo dostalo živiny, které potřebuje. V dnešní době si můžete již na etiketách přečíst konkrétní nutriční údaje. Takovým obchodem, kde si můžete nakoupit je třeba eshop foodparadise.cz.

Italské potraviny jsou v kurzu

Místo masa můžeme nahradit tuto složku luštěninami nebo výtečná je také polenta s lanýži, což je kukuřičná kaše, která se podává silně omaštěná se sklenicí kyselého mléka. Polenta paří mezi klasické italské pokrmy. Další výbornou možností může být bezlepkové těstoviny, které jsou vhodné především pro alergiky na lepek. Bezlepkové těstoviny ze tří druhů mouky a to kukuřičné, rýžové a cizrnné, který vyniká svou výjimečnou chutí.  Tento výrobek je opravdu složen jen z druhů mouk, škrobu a mastných kyselin s energetickou hodnotou 356 kcal na 100 g. Dnes se vyplatí si vybírat, kde nakupujete, kvalitní potraviny a pokrmy se pak zobrazí na zdravotním stavu člověka a bude se i sám cítit o mnoho lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup